Xiaomi 13T bir amiral gemisi katili olabilir mi?

Neredeyse her büyük telefon markası artık amiral gemisi özelliklerini, daha uygun bir fiyata sunan akıllı telefonlar üretiyor. Bu cihazlar, tam anlamıyla amiral gemisi deneyimini sunuyor. Elbette kusurları var, ancak genel ürün deneyimini engellemiyorlar.

Vivo ile rekabet halinde olan Xiaomi, donanım yolculuğuna Mi 1’in lansmanıyla amiral gemisi özellikli bir akıllı telefon markası olarak başladı. Ancak şirket büyüdükçe, ana Xiaomi serisi (daha önce Mi olarak bilinen) iPhone’lar ve Galaxy S serisi ile başa baş gelen tam bir amiral gemisi serisine dönüştü.

Bu nedenle, şirket 2019’da Xiaomi T serisini (daha önce Mi T serisi olarak bilinen) tanıttı. Bu telefonlar her yılın ikinci yarısında piyasaya sürülüyor.

Yakın zamanda, firma Xiaomi 13T serisini tanıttı. Standart ve pro modellerden oluşan bu seri, Amazon üzerinden €649 ve €799 fiyatlarla başlıyor.

Xiaomi 13T bir amiral gemisi katili olabilir mi?

Bu fiyatlarla cihazlar, genellikle tam anlamıyla amiral gemilerine özgü birçok premium özelliğe sahip. Xiaomi 13T ve Xiaomi 13T Pro’nun piyasadaki diğer benzer akıllı telefonlardan nasıl farklılaştığına bakalım. Xiaomi 13T Pro’nun en dikkat çekici özelliği, Leica kameralar. Artık popüler markaların yüksek seviye akıllı telefonları, önde gelen kamera markalarıyla işbirliği içinde ayarlanmış kameralarla geliyor. Xiaomi, Leica ortaklığı sayesinde bu markalardan biri.

Xiaomi, amiral gemilerinde ve katlanabilir telefonlarında geçen yıldan bu yana Leica ile ayarlanmış kameralar kullanıyor. Xiaomi 13T serisi, şirketten Leica kameralarla donatılmış ilk amiral gemisi özellikli telefonlar. Hem Xiaomi 13T hem de Xiaomi 13T Pro, Leica ayarına sahip aynı kamera donanımına sahip. Ancak, yonga setleri farklı. Standart modelde Dimensity 8200-Ultra yonga seti bulunurken, pro modelde Dimensity 9200 plus yonga seti bulunuyor.

Her iki cihaz da üç lensli bir sistemle geliyor. 24mm ana lens, 15mm ultra geniş lens ve 50mm 2x telefoto lens özellikleriyle donatılmışlardır. Ana ve zoom kameralar 50MP sensörlere ve f/1.9 diyaframa sahip. Ancak, ana sensör daha büyük (1/1.28″ vs. 1/2.88”) ve OIS özelliğine sahip. Ultra geniş birim ise f/2.2 diyaframla 12MP sensör kullanıyor. Son olarak, ön kamera f/2.2 lensle eşleştirilmiş 20MP bir sensöre sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx