“Onay Almasını Beklemiyorduk!” Bebeğine Uyuşturucu İsmi Koyan Televizyon Sunucusu Gündemde

Avustralya’da yaşayan bir gazeteci, bebeğine uyuşturucuyu öven bir isim koymasıyla gündem oldu. Gazetecinin neden böyle bir şey yaptığının detayları haberimizde!

Avustralya’da geçtiğimiz günlerde bir kadın, bebeğine koyduğu isimle gündem oldu.

ABC’de çalışan Kirsten Drysdale adlı bir televizyon sunucusu ve gazeteci ülkesinde uygulanan isim yönetmenliğini test etmek için çok ilginç bir yönteme başvurdu.

Drysdale, ABC’nin “What the FAQ” adlı programında halktan en çok gelen sorulardan biri olan “Bebeğime yasal olarak hangi adları koyabilirim?” sorusuna yanıt bulmak istiyordu.

Gazeteci bu soruya yanıt bulmak için yeni doğum yaptığı çocuğuna “Metamfetamin Harika” ismini koymayı denedi.

Yeni Güney Galler eyaletinde yer alan Doğum, Ölüm ve Evlilik dairesinin internet sitesine giren gazeteci, çocuğunun adını “Metamfetamin Harika” olarak kaydedilmesi için başvuru yaptı.

Drysdale başvurusunun reddedileceğini düşünüyordu ancak düşündüğü gibi olmadı. Gazeteci, “Nasıl olsa reddedilecek diye en uçuk kaçık ismi koyduk ama hiç de öyle olmadı…

… Metamfetamin Harika adı gözden kaçtı ve onay aldı” dedi.

Eşini, bebeğine bu ismi koymaya ikna etmek için epey uğraştığını da belirten gazeteci, “Metamfetamin kelimesini gören memurun hiçbir şekilde buna onay vermeyeceğini düşündük ama yanılmışız” ifadelerini kullandı.

Eyaletteki söz konusu birimden bir yetkili ise “Bu sıra dışı ismi maalesef gözden kaçırmışız” dedi.

Olayın ortaya çıkmasından sonra Drysdale aynı kuruma gidip oğlunun adını değiştirdi. Ancak yasa gereği çocuğun ilk onay alan adı sistemden asla silinmeyecek.

Anne Drysdale de “Ona bu hikayeyi anlatmak için 21. doğum gününü sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx