İmamoğlu’nun avukatı, Selvi’nin “ceza onandı” iddiasını yalanladı

Avukat Kemal Polat, müvekkili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis cezasının İstinaf Mahkemesi tarafından onandığı iddiasını yalanladı. 

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında “Ekrem İmamoğlu hakkında YSK üyelerine hakaretten 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verilmişti. İmamoğlu bu kararı İstinaf Mahkemesi’ne götürdü. Kılıçdaroğlu’nun kaybettiği seçim sabahı hemen CHP genel başkan adaylığı veren mesajı atmasının altında İstinaf Mahkemesi’nden aldığı bir haberin etkisi olduğu söyleniyor. İmamoğlu, İstinaf’ın cezasını onadığını öğrenmiş” diye yazdı. 

İmamoğlu’nun avukatı Kemal Polat, Selvi’nin yazısının aksine kendilerine iletilen herhangi bir yeni gelişme olmadığını söyledi. 

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e konuşan Kemal Polat, “Bir gazeteci arkadaş bugün, müvekkilim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki hapis kararının istinafta onandığını yazmış. Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı son açıklamaları da bu davanın sonucuna bağlamış. İmamoğlu dosyası istinafta, henüz bir karara bağlanmadı. Bugün de ilgili mahkemenin kalemiyle konuştum, dosya sırada bekliyor. Henüz bir işlem yapılmadı” ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN – Abdulkadir Selvi: İstinaf, İmamoğlu’nun cezasını onadı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir