Huawei bütçe dostu katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalışıyor

Çin’in önde gelen akıllı telefon markaları, son yıllarda katlanabilir telefon modelleri sunmaya başladı. Bu trend içerisinde, Huawei’nin 2022 Kasım ayında piyasaya sürdüğü Pocket S flip telefon modeli, en uygun fiyatlı katlanabilir telefonlardan biri olarak dikkat çekti. Ancak şimdi, duyumcu Revegnus’tan alınan bilgilere göre Huawei, giriş seviyesinde bir katlanabilir telefon üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Bu duyum hesabına göre, Huawei’nin giriş seviyesi özelliklere sahip bir flip telefon üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Cihazın, P Pocket markası altında pazara sürülmesi bekleniyor. Cihazın, 2024’ün ilk yarısında resmi olarak tanıtılması planlanıyor. Fiyatlandırma konusunda ise bu yeni cihazın 735$ ya da daha uygun bir fiyata satışa sunulacağı öngörülüyor.

Huawei bütçe dostu katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalışıyor

Ancak bu fiyatın Çin pazarı için mi yoksa uluslararası lansman için mi olduğu konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Huawei Pocket S modeli gibi bu yeni cihazın da farklı renk seçenekleriyle sunulması bekleniyor.

Duyum hesabının paylaştığı bir diğer bilgiye göre Samsung da benzer bir cihaz üzerinde çalışıyor. Aynı duyumcu, geçtiğimiz Ağustos ayında Güney Koreli teknoloji devinin “Galaxy Z FE” adında yeni bir cihaz üzerinde testler yaptığına dair bilgiler paylaşmıştı. Bu cihazın, Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6 ile birlikte 2024 Ağustos ayında tanıtılması bekleniyor. Galaxy Z FE‘nin adından da anlaşılacağı üzere Samsung’un daha uygun fiyatlı bir katlanabilir telefon seçeneği sunması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx