Gigi Hadid, İsrail’in Yıllardır Filistinli Mahkumların Organlarını Çaldığı İddialarını Gündeme Getirdi!

Uzun yıllardır konuşulan, İsrailli yetkililerin yıllar önce kabul ettiği İsrail’in Filistinlilerden organ ve deri çaldığı iddiaları bir kez daha dünyanın gündemine oturdu.

Gigi Hadid’in kişisel Instagram hesabından paylaştığı bir video ile gündeme yine damga vurdu.  ?

İsrail’in Gazze’ye yönelik açtığı savaşta gün geçtikçe ağırlaşan bilançoyu tüm dünya korku ve endişe içinde takip ediyor.

Filistin asıllı ünlü model Gigi Hadid, geçtiğimiz günlerde ilk defa bu yaşananlara sessizliğini bozarak ders niteliğinde açıklama yapmıştı.

Gigi Hadid şimdi de İsrail’in yıllardır Filistinli mahkumların organlarını çaldığı iddialarını yeniden gündeme getirdi.

Yıllar önce gündeme gelen ve İsrailli yetkililerin kabul ettiği Filistinlilerin organ ve derilerini çaldığı iddialarını tekrar paylaşarak, bu konudaki korkunç itirafları hatırlattı.

İsrail hükümetinin 80’li yıllardan bu yana işlettiği organ ticaretinde Filistinlileri kullandığını ve devam eden Gazze soykırımında da benzer teknik kullanıldığını yeniden gündeme getiren video İsrail kanadında büyük telaş yarattı.

İsrailli profesör Meira Weiss 2015 yılında İsrail Kanal 2 tarafından yayınlanan belgeselde yaptığı itiraflarda şu cümlelere yer verdi: “Askerlerin cesetlerine dokunmuyoruz, başkalarından alıyorduk. İlk olarak Filistinlilerin, ardından göçmenlerin ve yabancı işçilerin organlarını alıyorlardı.”

Filistinli mahkumların organlarının çalındığına dair şok edici detayların yeniden gündeme gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir