Emre Belözoğlu’nun Avukatı Fon Vurgunu Skandalında Yeni Bir ‘Fatih Terim’ İddiası Ortaya Attı

Bilindiği üzere, ünlü futbol yıldızlarının hedef alındığı bir fon dolandırıcılığı olayı gündemde büyük yankı uyandırmıştı. Bu konuda, Emre Belözoğlu’nun avukatı olan Şekip Mosturoğlu, Fatih Terim hakkında dikkat çeken bir beyanda bulundu. Olayın detaylarına dair bilgileri, Mosturoğlu’nun açıklamaları ışığında ele aldık. Buyrun habere…

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2023/yazarla…

Türkiye’nin konuştuğu futbol dünyasını sarsan ve ünlü futbolcuların da adının geçtiği Fatih Terim Fonu dolandırıcılık skandalında yeni bir gelişme yaşandı.

Bu skandalda tutuklanan bankacı Seçil Erzan’ın durumunu yakından takip edenler, bu konuda yeni bir açıklamanın geldiğini öğrendiler.

Emre Belözoğlu’nun avukatı Şekip Mosturoğlu, Sözcü TV’de katıldığı bir programda, Fatih Terim ile ilgili dikkat çekici bir iddiada bulundu.

Mosturoğlu, bu konuda şunları belirtti: “Burada konuşulan her şey sadece bir iddia. Bugün Denizbank da bir açıklama yaptı. Ancak kimse, dosyanın genel durumu hakkında bir açıklama yapmıyor ya da yapmak istemiyor.”

“Müvekkilim, bu sözde fona son katılan kişi. Dolayısıyla, onun bu fon üzerinden bir gelir elde etmesi mümkün değil.”

Avukat, ‘Bu durumdaki insanları kategorize etmek mümkün. Herkesin durumu aynı değil. Bazılarının elinde A4 kağıdına atılmış bir imza var, bazılarının elinde sadece bir imza var, bazılarının elinde ise sahte imzalı belgeler var. Ancak bazılarının elinde bankayı temsil edebilecek nitelikte belgeler bulunuyor’ diye ekledi.

Mosturoğlu, Belözoğlu hakkındaki açıklamaların ardından artık dava yoluna başvuracaklarını da açıkladı.

‘Bu hafta bir hukuk davası açmayı planlıyorum. Bugüne kadar beklememin sebebi, duruşmada banka müdür yardımcısının çapraz sorgusunu beklememdi. İmzayı kabul edip etmeyeceği konusunda belirsizlik vardı. Ancak belgelerimdeki imzayı kabul etti ve ‘Bu imzayı ben attım’ dedi.’

“Bu dava sürecinde 14 farklı olay bulunuyor. Ancak bu 14 olayın hiçbirinde Fatih Terim’in ismi geçmiyor. Eğer bu davanın sonunda Fatih Terim’in adının anılmasını bekliyorsanız, böyle bir durum olmayacak” diye konuşan Mosturoğlu, Seçil Erzan hakkında da konuştu.

‘Kamuoyunda futbolcular ve Fatih Terim ekseninde tartışılan dolandırıcılık davasında dolandırıldıklarını iddia eden kişi sayısı 18. Bunların tümü futbol dünyasından değil. Bunların sadece 8’i futbol dünyasından. Aslında bu fona giren çıkan sayısı bu sayıdan daha fazla. Toplam sayı 48. Bu sayıyı Seçil Erzan’ın Denizbank yetkilileri ile birlikte hazırladığını iddia ettiği, polisin evinde ele geçirdiği excel tablosundan anlıyoruz. Bunların tamamı, paralarını fona dolar olarak yatıranlar. Bunların 20 tanesi Seçil Erzan’ın ifadesine göre yatırdıklarından daha fazlasını alanlar.’

“Erzan’ın açıklayamadığı kayıp 11 milyon dolar var!”

‘Bunların fon getirisi diye fazladan aldıkları miktar 13 milyon dolar seviyesinde. Bir de bu hayali fona TL olarak yatırım yapanlar var. Onların sayısı da 10. Bunlardan biri hariç tamamı yatırdıklarını fazlası ile Seçil Erzan’dan geri almışlar. Bunlara fazladan ödenen para 16.6 milyon TL seviyesinde. Yine bu listeye göre Seçil Erzan’ın hiç açıklayamadığı, kimde olduğu bilinmeyen, kayıp bir 11 milyon dolarlık kısım var.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir