Bütçe dostu Samsung Galaxy A05 tanıtıldı! Peynir ekmek gibi satacak!

Akıllı telefon dünyasındaki satışlarının büyük bölümünü giriş segmenti modellerine borçlu olan Samsung, bu alandaki telefonların sayısını arttırıyor. Güney Koreli üretici, giriş seviyesindeki yeni modelleri Galaxy A05 ve Galaxy A05s’i duyurdu. Gelin şimdi bu telefonları mercek altına alalım.

Bütçe dostu Samsung Galaxy A05 tanıtıldı! Peynir ekmek gibi satacak!

Samsung Galaxy A05 gücünü MediaTek Helio G85 yonga setinden alıyor. 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanıyla beraber satılan model, damla çentikli bir ekran tasarımıyla geliyor. Bu çentiğin içerisinde ise 8MP çözünürlüğünde olan bir selfie kamerası yer alıyor. 6.7 inçlik HD+ çözünürlüğündeki LCD ekran paneline ev sahipliği yapan cihazın arka tarafında ise 50MP ana kamera ve 2MP’lik derinlik sensörü yer alıyor. Samsung Galaxy A05’in bataryası ise 25W hızlı şarj desteğine sahip ve 5.000 mAh değerinde.

Kardeşinden biraz daha gelişmiş özelliklere sahip olan Samsung Galaxy A05s ise gücünü Snapdragon 680 yonga setinden alıyor. 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanıyla raflardaki yerini alacak olan modelde kardeşiyle aynı değerlere sahip kameralar yer alıyor. Ancak Galaxy A05s modelinde farklı olarak üçlü kamera kurulumu söz konusu ve üçüncü kamerada 2MP’lik makro lens söz konusu. Bunun haricinde ekran, batarya, hızlı şarj gibi özelliklerin tümü her iki telefonda da aynı. Türkiye pazarına gelmesi kuvvetle muhtemel olan modellerin fiyatları ise henüz belli olmadı. Ancak beklentiler her iki cihazın da uygun fiyatlı olması yönünde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx