Bölünen uykuya tekrar nasıl dalınır? Fişek gibi uyku getiren 4 basit yöntem

Gece uykularının bir anda bölünmesinin birkaç sebebi vardır. Bunların arasında stres, kaygı, hastalık, açlık, rahatsızlık veya uyku rutininizdeki ve uyku ortamınızdaki değişiklikler başta geliyor olabilir. Ancak bu normal bir durumdur. Asıl sorun, doğal veya doğal olmayan bir şekilde uyandığınızda ve daha sonra tekrar uykuya dalamadığınızda ortaya çıkar. Ancak birkaç basit yöntemle yeniden uykuya dalmak çok kolay en azından artık kolay.

1- Zihninizde mutlu bir yerde olduğunuzu hayal edin

Gecenin ortasında bir anda uyanıverdiyseniz ve bir daha nasıl uykuya dalacağınızı bilmiyorsanız yöntem çok basit: ‘Kendinizi mutlu bir yerde hayal edin’. Uzmanlar hayal edilen yerde yürümeyi ya da uçmayı hayal etmeyi öneriyor. Bu yöntemle bölünen uykunuza yeniden devam edebilirsiniz.

2- Başka bir yerde uyumayı deneyin

Eğer 20 dakikadan fazla zaman geçtiyse ve hala uykuya dalamıyorsanız kalkıp zihninizi sakinleştirmeye yardımcı olsun diye başka bir odaya geçmeyi denemelisiniz. Yatak odanızın dışında başka bir odaya gidip orada rahatlayarak uyumanız hızlıca uykuya dalmanıza yardımcı olabilir.

3- Basit rahatlama teknikleri deneyin

Geceleri çok sık uyanıyorsanız ve bir daha asla uykuya dalamıyorsanız, uzun nefes çalışmaları yapabilirsiniz. Uzmanlar 5-6 kez derin derin nefesler alıp vermenin yeniden uykuya geçişinizi kolaylaştıracağını söylüyor.

4- Gündüzleri daha fazla fiziksel egzersiz yapın

Aynı şekilde gündüzleri yapılan egzersizlerin gece uykularında faydalı olabiliyor. Gündüzleri düzenli olarak yaptığınız egzersizler, akşamları daha derin bir uyku çekmenizi ya da bölünen uykunuza daha kolay dalmanızı sağlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx