Ahmet Nur Çebi’den Tadic, Sergio Ramos, Şenol Güneş ve Burak Yılmaz açıklaması!

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Çebi, transfer süreci hakkında; “Transferde hata yaptığımızı düşünmüyorum. Bu çocuklar yeni bir araya geldiler. Hepsinin geçmişi belli. Takımı irdelediğimiz zaman, takımın kötü olmadığını göreceksiniz.” dedi.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, seçime kısa süre kala gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Daha önce seçimde aday olmayacağını açıklayan Çebi, Beyaz TV’de kulübün son durumunu değerlendirdi.

Ahmet Nur Çebi: “Transferde hata yaptığımızı düşünmüyorum”

Ahmet Nur Çebi açıklamasında; “Transferde hata yaptığımızı düşünmüyorum. Bu çocuklar yeni bir araya geldiler. Hepsinin geçmişi belli. Takımı irdelediğimiz zaman, takımın kötü olmadığını göreceksiniz.” dedi.

Çebi sözlerinin devamında; “Seçim kararı aldıktan sonra Aboubakar ve diğer oyuncular bırakmamam için mesaj attılar. Ben onlardan razıyım. Oyuncuların hepsiyle görüşüyorum. Maç seyahatlerine katılmayı düşünmüyorum. Açıkçası kırgınlıklarım var. Ben son günüme kadar oyuncularımı tek tek otobüse bindirmeye devam edeceğim. Vazifemi yerine getiriyorum.” ifadelerini kullandı.

“Gelenler birkaç ay önlerini açık bulacak”

Ahmet Nur Çebi; “Ben emeğin ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Çalışanlarımızın aileleri ekmek bekliyor. Onların helalliğini almamız gerekiyor. Bundan sonra gelecek olanlar da bunu yapacaktır. Mali anlamda çok iyi oturtulmuş bir Beşiktaş bırakacağım. Aldığımda böyle değildi. 13.5 milyon euro’yu 3 günde bularak, 6 aylık ödemeleri ödeyerek UEFA’dan temiz kağıdı aldık zamanında. Şimdi bırakacağımız yerde geriden bir borç olmadığı gibi birkaç ay önlerini açık bulacak gelen kişiler. Aboubakar sakat, raporu var. Tedavi bitene kadar oynamasının sakıncaları var. Afrika’dan bir virüsle geldi, daha sonra ısınırken sakatlandı” sözlerini sarfetti.

Ahmet Nur Çebi sözlerinin devamında; “Şenol hoca kan değişikliği gerekir dedi. Ben hiçbir hocayı kendim göndermedim. Abdullah Avcı’yı mesela ben getirmedim ama ‘Yapamıyorum, şartlarım kontratta yazıyor. Ben 3-4 ay maaş alırım, bir kulübe giderim. Büyük hocayım’ dedi. Biz de itimat ettik. Hata ettik. Paranın olmadığı dönemde hocayla bir sıkıntı yaşadık, bitti. Artık başka bir takımın hocası. Konuşmak doğru değil. Hasan Arat seçildiğim gün bana geldi ‘Fikret Orman’a hesap sormalısın’ dedi. Sosyal medyada bana yapılanları ise beraber organize ettiler.” dedi.

Fikret Orman ile olan davalar

Ahmet Nur Çebi, Fikret Orman’ın gündeme getirdiği davalar hakkında; “Açılan dava sayısı 13. Ben açmıyorum, hukuk servisi süreci yönetiyor. Benimle ilgili açılmış davada, ben gittim ve bedelini ödedim. Bu davaların 5 tanesinden zaman aşımı sebebiyle davayı kazanmış. ‘Ben davayı kazandım’ diyor, zaman aşımını katmıyor. Algı yaratmayacaksınız, haklı çıkmışsınız gibi. Bu yargılama bitmeden kimse aklanmış sayılmaz. Ben camianın isteğini yerine getirdim, camiaya karşı alnım ak. Fikret Orman, önce sonuçları bekleyecek. Davayı ben değil, Beşiktaş açıyor. Biz Fikret Orman ile abi ve kardeş gibiydik. Bana abi derdi, ben de başkanım derdim. Benim burada olmamdan rahatsız olan herkes Fikret Orman’ı doldurdu. Sonrasında başka bir noktaya geldik. Bir konuşmasında ‘babasına sorsun’ diyor. Babamın dediği tek şeyi yapmadım, o da bana seçime Fikret Orman ile girmememi söyledi. Dinlemedim, babama büyük bir özür borcum var. Ben babama sormadan bir şey yapmıyormuşum, ‘babacığım’ diyormuşum… Bunlar bel altı laflar.” dedi.

Lugano maçında yaşanan olaylar

Ahmet Nur Çebi, Lugano maçında yaşananlar hakkında; “Lugano maçında Büyükekşi aleyhine bir tezahürat oldu. Çok üzüldüm, olmaz öyle şey. Eliyle gösterip, ‘Bu iki tribün organize olmuş’ dedi. Parmak sallama falan olmadı. Yanında bakan oturuyor senin. Bana parmak sallayamaz, Beşiktaş başkanına kimse parmak sallayamaz. Bana da tepki var, durdurabilecek olsam kendime olanı durdururum. Devre olmasına 5 dakika var, bekle öyle git. Art niyetli, tavırları çok yanlış. Sessiz bir şekilde çıkarsın. Bunu yaptırmam.” sözlerini sarfetti.

Sergio Ramos’da yaşananların perde arkası

Ahmet Nur Çebi, Ramos transferi hakkında; “Ramos konusunda; Serhan Çetinsaya kardeşimizin ısrarla buraya getirmek istedi Ramos’u. 10 milyon maaş, 1 milyon imza parası, 2.5 milyon abisine, 500 bin de menajerlik parası. ‘Serhancığım bu bizi aşar, sponsor bulabilirsen imzala. O yetkiyi veriyorum’ dedi. Vergileriyle 2 yılda 45 milyon euro’luk bir kontrata Beşiktaş’ı sokamazdım. Bizim görevimiz bunları da görebilmek başkan olarak. Zaten buna imkan da yok, TFF’nin önüne getirsek limit yok.” dedi.

“Burak Yılmaz konusunda hatalıyım”

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Burak Yılmaz’la ilgili soruya şu cevabı verdi: “Burak Yılmaz konusunda hatalıyım, ona da zarar verdik. Aboubakar’ın ona sarılışını hatırladım, birbirlerine çok yakın olduklarını hatırladım ve ona bir şans verdim ama olmadı. Onun adına da kendi adıma da üzgünüm.”

Fikret Orman’ın iddiaları hakkında gelen soruya Ahmet Nur Çebi, “Fikret Orman ile Beşiktaş başkanlığım bittikten sonra hesaplaşacağımı söylemiştim. Zamanı geldi” cevabını verdi.

Onana ve Tadic açıklaması

Şenol Güneş’in istememesi nedeniyle Dusan Tadic transferinin gerçekleşmediğini vurgulayan Ahmet Nur Çebi, “Onana’yı Şenol hoca istedi. Djiku ve Tadic’i ise istemedi. ‘Benim istediğim oyuncular değil’ dedi. Tadic ile neredeyse sona gelmiştik. Önümüz kesildi, istenmediği için” açıklamasını yaptı.

“Halil konusu facia”

Halil Dervişoğlu’yla sezon başındaki görüşmeleri anlatan Başkan Çebi, “Halil Dervişoğlu konusu, facia bir şey… Babası yalvarıyor, yakarıyor Şenol Güneş’e. Son dakika öbür taraftan 5 milyon TL fazla alınca ‘artırın fiyatı’ diyor. Haklı olarak hoca da böyle bir futbolcu istemediğini söylüyor” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx