Vodafone, yönetilen taşınabilir servislerde dokuzuncu kere vizyoner pozisyonunda

Dünyanın önder telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Vodafone Kümesi, araştırma şirketi Gartner tarafından 2022 Magic Quadrant Küresel Yönetilen Taşınabilir Servisler kategorisinde dokuzuncu defa ‘Vizyoner’ olarak gösterildi. Servis sağlayıcılarını Vizyon Bütünlüğü ve Yürütme Yeteneği açılarından pahalandıran Gartner Magic Quadrant Raporu’na dahil edilen 19 şirketten biri olan Vodafone, pozisyonunun küresel ağlardaki kapsama alanının kalitesini yansıtırken, sunduğu hizmetlerdeki kesintisiz gelişimini sürdürüyor.

Son 1 yılda sunduğu hizmetlerin sayısını artırmaya devam eden Vodafone’un, geçtiğimiz yıl uygulamaya konulan sıfır karbon Aygıt Hayat Döngüsü İdaresi (DLM), şirketin müşterileri ortasında büyük bir ehemmiyete sahip. İşletmelerin telefon ve dizüstü bilgisayarlarını yine kullanıma alarak yahut yenileyerek aygıt ömürlerini uzatmasına imkan tanıyan hizmet kapsamında, yeni aygıtlar kiralandığında Afrika’da muadil ölçüde hurda aygıt toplanıyor. Bunlar, sorumlu geri dönüşüm sürecine dahil edilmek için Avrupa’ya geri gönderiliyor. Bu da minerallerin paha zincirine geri kazandırılmasını ve elektronik atıkların azaltılmasını sağlıyor. 

Ayrıca Vodafone, Kasigau Corridor Redd+ Projesine de yatırım yapıyor. Bu proje, aygıtların bütün ömür döngüsü boyunca neden olduğu karbon emisyonlarını azaltmak ismine Kenya’daki ormanları, yabanî ömrü ve lokal toplulukları koruyor.

Vodafone’un Magic Quadrant muvaffakiyetini değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Konseyi Lider Yardımcısı Hasret Kestioğlu, konuyla ilgili şunları söyledi: “Gartner üzere tahliller yapan bir firmanın bizi Yönetilen Taşınabilir Hizmetlerinde Vizyoner olarak konumlandırdığını görmekten çok mutluyuz. Bu konumlandırmanın, eser ve hizmetlerimizi taşınabilir kullanıma uygun olarak tekrar tasarlama taahhüdümüzün ve sıkı çalışmamızın bir yansıması olduğuna inanıyoruz. Müşterilerimizin yalnızca 4G ve 5G ile ilgili ilişki muhtaçlıklarını değil, birebir vakitte gönül rahatlığıyla taşınabilir tecrübe yaşamaya yönelik muhtaçlıklarını da dikkate alıyoruz. Uçtan uca ‘anahtar teslim’ hizmet alma beklentilerini karşılarken, ağlarımız, aygıtlarımız ve ortaklarımız nezdinde büsbütün yeşil tahlillere odaklanarak hizmetlerimizi hayata geçiriyoruz.”

Vodafone ağları 184 ülkede hizmet sunuyor

Dünyanın en büyük taşınabilir servis sağlayıcısı olan Vodafone ağları şu anda 184 ülkede hizmet sunuyor; 5G ağları ise neredeyse 250 Avrupa kentini kapsayan 12 pazarda kullanılıyor. Bu, müşterilerin inançlı taşınabilir irtibattan yararlandığı ve çalışanlara kesintisiz, harika bir tecrübe sunulduğu manasına geliyor.

Sürdürülebilir telekomünikasyon hizmetleri sunmayı taahhüt eden Vodafone, şu anda %100 yenilenebilir güçle çalışan ve 2040 yılına kadar net sıfır karbon emisyonu hedefleyen yeşil ağıyla Avrupa’da da bir prensip imza atıyor. Şirketin Aygıt Hayat Döngüsü İdaresi hizmeti, bu amaca katkıda bulunurken müşteriler tarafında da israfın en aza indirilmesine yardımcı olarak döngüsel iktisada katkı sunuyor.

Müşterilerin aygıtlarını akılcı yollarla kullanmasına yardımcı olan Vodafone, günümüzün dijital iş ortamında, insanları tesirli ve sürdürülebilir bir anlayışla çalışmaya teşvik ediyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.