THY dolulukta pandemi öncesini yakalıyor

Türk Hava Yolları (THY), pandemi öncesinin en parlak yılı olan 2019’u geçmeye hazırlanıyor. 2019’da yüzde 81.6 dolulukla 74 milyon 276 bin yolcu taşıyan THY’nin İdare Heyeti ve İcra Komitesi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat THY’nin bu yıl 75 milyona yakın yolcu taşıyacağını söyledi.

Miles&Smiles üyelerinin millerini dilediği üzere harcayabileceği yeni shopandmiles.com’un tanıtıldığı toplantıda konuşan Bolat, THY’nin 2023’te kuruluşunun 90. yılını kutlayacağını belirterek, Türkiye’yi ve Türk milletini uçtukları her yerde temsil ettiklerinin şuuruyla üzerlerine düşen vazifeyi yapmaya ve kendilerini geliştirmeye devam ettiklerini söyledi.

UÇUŞ REKORU KIRDIK

Son 2 yılda yaşanan global salgının yavaş yavaş atlatıldığını lisana getiren Bolat, geçen haftalarda uçuş ve yolcu sayısında kendilerine ilişkin rekoru yenilediklerini bildirdi. Bolat, Hem konuklarımızın gönüllerindeki yerimizi kuvvetlendirecek hem de milletimizin bizimle duyduğu gururu artıracak gelişmeleri ve yenilikleri yeni periyotta daima birlikte göreceğiz.

İKİ KATINA ÇIKARIZ

Bolat, THY’nin bu yıl 75 milyona yakın yolcu taşıyacağını belirterek, yurt dışında taşıdığı yolcu sayısıyla ülkeye kazandırdığı döviz sayesinde bu yıl Türkiye’nin en çok ihracat yapan şirketi olacağını anlattı. İstanbul Havalimanı’ndaki filo ve kapasitelerini iki katına çıkarabilecek potansiyellerinin bulunduğunu vurgulayan Bolat, şu açıklamalarda bulundu: “Bu potansiyelimizi de gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız. Bu tek başına olacak bir şey değil. Lakin iş ortaklarıyla olacak bir şey. İşte o açıdan da bugünkü yaptığımız bu lansmanın gerçekten kıymeti var. Bunun üzere daha öteki iş ortakları da bulacağız. Onlarla birlikte Türk Hava Yolları’nın eserlerini ülkemizin bedelli köşelerini dünyaya pazarlamaya devam edeceğiz.”

MİLLER HER ALANDA KULLANILABİLECEK

THY çatısı altında 2014 yılından bu yana online alışveriş sitesi olarak hizmet veren shopandmiles.com, “Yeni Shop&Miles Deneyimi” ile hem teknolojik hem de tasarım olarak büsbütün orijinal bir görünüme kavuştu. Prof. Dr. Ahmet Bolat, online alışveriş platformunu, üyelerin günlük hayatlarında kendilerine kolaylık sağlayacak, onlara avantaj ve fırsat sunacak formda Türkiye’nin en bedelli markalarıyla birlikte kurguladıklarını söyledi.

Üyelerin artık millerini hayatlarının her alanında kullanabileceğini vurgulayan Bolat, “Türkiye’de kendi alanında en beğenilen ulusal ve milletlerarası şirketlerin hizmetlerinden faydalanabilecekler. Millerini konutlarında muhtaçlık duydukları mobilyalar için kullanabilecekleri üzere cümbüş ve dokumacılık eserleri için de kullanabilecekler” şeklinde konuştu.

MILES&SMILES YOLCUSU 14 MİLYONA ULAŞTI

THY Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür yardımcısı Ahmet Olmuştur da shopandmiles.com’un 9-10 yıldır müşterilerinin hayatında olduğunu belirterek, şu açıklamalarda bulundu: “Bu müddette yaklaşık 8 milyon milini burada harcayan konuklarımız oldu. Yeni Shop&Miles Tecrübesinde konuklarımız artık hayatlarının her alanında shopandmiles.com’un avantajlarından istifade edebilecek. Bu vesileyle 14 milyona varan Miles&Smiles yolcu sayımızın ileriki yıllarda daha da artacağını düşünüyorum.”

MİLLER NERELERDE HARCANABİLECEK?

Marka THY mili değeri

Arby’s 1750 mil 1 menü

Popoyes 1750 mil 1 menü

Burger King 2000 mil 1 menü

Godiva 1000 mil 50 TL ikram çeki

Ikea 1000 mil 50 TL armağan çeki

LC Waikiki 500 mil 25 TL armağan çeki

Petrol ofisi 1500 mil 7500 Positive puan

Shell 1500 mil 7500 Smart puan

Trendyol 200 mil 10 TL ikram çeki

AVRUPA’NIN EN AĞIRI İSTANBUL

İstanbul Havalimanı haziranda 5 milyon 996 bin yolcu trafiğiyle Avrupa havalimanları içinde birinci sırada yer aldı. İstanbul yolcu trafiğini 6 ayda yüzde 247 artırdı. İstanbul’u Londra, Paris, Amsterdam takip etti.

KAYNAK: AKŞAM

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.