Sözleşmeli öğretmenlik atama yerleri açıklandı mı, MEB atama tercihleri ne zaman yapılacak?

Binlerce sözleşmeli öğretmen adayı MEB tarafından açıklanacak olan atama yerlerini heyecanla bekliyor. Geçtiğimiz günlerde önce yazılı sınav sıralamaları açıklanmış ardından mülakatlar gerçekleştirilmiş ve atamalarda kullanılacak sıralamalar ile tercih puanları ortaya çıkmıştı. Adaylar bu kez tercih süreci için gelecek açıklamaları beklemeye başladı. MEB yaptığı duyuru ile tercih tarihlerinin erkene çekildiğini duyurdu.

MEB SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Atama takvimi tablosunda yapılan değişikliğe göre tercihler 29 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında alınacak. Yine atama takviminde yer alan detaya göre yerleştirme sonuçları 3 Eylül 2021’de açıklanacak.

Atama tercihlerine ilişkin duyurular sayfasında yapılan açıklama ise şöyle; 2021 Mart Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusuna ekli Ek-4 Takvim’de değişiklik yapılmıştır.

Buna göre; Atama işlemleri için eğitim kurumları tercihleri 29.08.2021-02.09.2021 tarihleri arasında alınacak, Atama sonuçları 03.09.2021 tarihinde ilan edilecektir

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA YERLERİ AÇIKLANDI MI?

Atama yerleri yeni tercih edilecek iller ve okullar ise henüz belli olmadı. Ancak tercihleri 29 Ağustos’ta başlayacağı göz önüne alınırsa atama yerlerinin de en geç  27 Ağustos 2021 Cuma günü açıklanması bekleniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.