Sonuç Şaşırttı: Amerikalılar En Çok Bu Altcoin’i Satacak!

Genel kripto para piyasası inişli çıkışlı seyrederken, son birkaç aydır herhangi bir büyüme belirtisi gösteremedi. Bu esnada, uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları bile pozisyonlarını terk etmek zorunda kaldı. Yakın tarihli bir araştırmaya göre, ABD’deki yatırımcılar şimdi bu altcoin projesini de satmaya hazırlanıyor.

Amerikalılar bu altcoin projesini satmaya hazırlanıyor

Yakın tarihli bir araştırmada, ABD’li yatırımcıların en büyük birkaç altcoin arasından Shiba Inu’yu satmaya istekli oldukları ortaya çıktı. 19 eyaletten kripto yatırımcıları, bir Google Trends analizine dayanarak SHIB tokenlerini diğer en büyük kriptolardan daha fazla satma arzusu gösteriyor.

Altcoin yatırımcıları SHIB satma telaşındalar

Veriler, Los Muertos tarafından yürütülen bir Google Trends analizinden ortaya çıktı. Buna göre 19 ABD eyaletinden yatırımcıların çoğu SHIB satmak için farklı yöntemler arıyor.

Bitcoin 20.000 doların üzerinde kalmaya çalışırken, anket 17 eyaletteki yatırımcıların BTC satmak istediğini ortaya koydu. Eyaletlerden bazıları Oregon, Kansas, Illinois ve Pennsylvania. Anket, iki kripto para birimini ‘Bitcoin Sat’ ve ‘Dogecoin Sat’ gibi ifadelerle karşılaştıran Google Trendler verilerinin ölçümüne dayanıyor.

Meme coin’ler, popülerliğe rağmen terk ediliyor

Dogecoin, dipten satmak isteyen yatırımcılarda dahil olmak üzere sekiz eyalette üçüncü sırada yer alıyor. Başka yerlerde, Ethereum ve Cardano sırasıyla dört ve üç eyalette satmak isteyen yatırımcılarla zirveye çıktı.

Listeye, geçen yıl popülerlik kazanan ve en çok aranan kripto olan SHIB ve DOGE hakim. 2022’de bir noktada Dogecoin, ABD genelinde 23 eyalette en çok aranan token oldu. Bu dönemde Shiba Inu (SHIB) dördüncü sırada yer aldı.

Meme coin satmaya olan ilgiye dayanarak, etraflarındaki hype’ın soğumaya başladığı söylenebilir. Analistler, bazıları ödeme gibi sektörlerde kullanım örnekleri alsa da, kripto paraların fayda sağlamadığını savunuyor.

Google’da Bitcoin’e yönelik ilgi 12 ayın en yüksek seviyesine ulaştı

Geçen yıl boyunca, Bitcoin’e yönelik zirveleri zorladı. Ardından, önemli düzeltmelerin yanı sıra ATH seviyesi ile karakterize edilen dalgalı fiyat hareketleri gösterdi. Bitcoin şu anda yüksek volatilite göstermesine rağmen, hala tüm varlık sınıfları arasında en popüler. 12 Haziran 2022’de sona eren hafta itibariyle, “Bitcoin” anahtar kelimeli Google aramalarının 100’lük bir popülerlik puanı ile 12 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını görülmektedir.

Özellikle El Salvador, 100 ile Bitcoin’e en fazla ilgi gösteren ülke sayısında lider konumda. Diğer yerlerde, Hollanda 27 puanla ikinci sırada yer alırken, onu 26 puanla Nijerya takip ediyor. Türkiye 22 puanla İsviçre üçüncü sırada yer alıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.