Semih Sergen için cenaze merasimi düzenlendi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde hayatını kaybeden tiyatro oyuncusu ve seslendirme sanatkarı Semih Sergen için Ankara Küçük Tiyatro’da merasim düzenlendi. Sergen, Gölbaşı Mezarlığı’ndaki mescitte cenaze namazı kılınmasının akabinde defnedildi.

DHA’dan aktarılana nazaran, Burak Sergen, merasimdeki konuşmasında, “O daima hocamızdı. Artık babacığımı yolcu etmek için buradayız. ‘O boş kubbede güzel bir sada olsun’ dediği vakit ben tam şurada oturuyordum. İlkokuldaydım. Sersem Kocanın Kurnaz Karısı’nı oynuyordu. Artık tekrar birebir sahnede; burada oynamıştı zira. Tıpkı sahneden onu sonsuzluğa yolcu ediyoruz. Lakin ben bana bıraktığı mesleği ve o onurlu ‘Sergen’ soyadını yaşadığım sürece bütün sahnelerde yaşatacağım. Kelam veriyorum. Elveda babacım” sözlerini kullandı.

Toprak Sergen de, “Kendi içerisinde çok hoş bir espri duygusu vardı. Hepimize çok şey anlattı, çok şey öğretti. Ben küçüklüğümden beri tabiat ile iç içe olmaktan tutun da büyüklere saygıyı pek çok şeyi ondan öğrendim. Azimli olmayı, sağlam olmayı, iradeli olmayı. Pek çok beşere dokundu. Umarım hepimiz de onun üzere bir hayat süreriz. Onu kalbimize gömüyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.