Samsunspor’da gözler ayrılacak futbolcularda

Kadrosunda 12’si yabancı 37 futbolcu bulunan Samsunspor’da gözler yeni gelecek transferler kadar ayrılacak oyunculara da çevrildi.

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Samsunspor takımında bulunan 37 oyuncudan 12’si yabancılardan oluşuyor. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yabancı oyuncu sınırlaması kuralının geçen sezonki üzere devam edeceği açıklamıştı. Ekiplerin, birinci 11’de 5, maç takımında ise 7 yabancı oyuncu bulundurabileceği ve toplam 8 oyuncuya lisans çıkarabileceği kaydedildi. Samsunspor’da takımda 12 yabancı oyuncunun bulunması ve en az 1 yabancı oyuncu forvetin daha transfer edileceğinin belirtilmesi, ekipten ayrılacak futbolcular konusunda merak uyandırdı.

Kırmızı-beyazlılarda Samsunspor Futbol Gelişim Yöneticisi Batu Kaplan; Kevin Boli ile yolların ayrıldığını, Talha Ulvan, Guy Yameogo, Sheldon Bateau ve Vukan Savicevic’e grup bulmaları için müddet verdiklerini açıklamıştı. Elhadj Bah, Tomane Mendes, Eraldo Çinari ve İsmael Diomande ise Teknik Yönetici Bayram Bektaş tarafından Erciyes kampına götürülerek, son durumları değerlendirilmişti.

Samsunspor’da ayrılacak isimlerin de bayramdan sonra başlayacak Bolu kampından evvel netleşmesi bekleniyor. Karadeniz temsilcisinin takımında Yameogo, Bateau, Savicevic, Bah, Tomane ve İsmael Diomande’nin yanı sıra Jakup Szumski, Fernando Boldrin, Moryke Fofana, Arvydas Novikovas ile Gaetan Laura üzere yabancı futbolcular bulunuyor.

2022-2023 döneminde şampiyon olarak Muhteşem Lig’e çıkmak isteyen Samsunspor’un tam takımında ise şu isimler yer alıyor:

Kaleci: Jakup Szumski, Nurullah Aslan, Alp Fiyat, Aykut Özer.

Defans: Alim Öztürk, Yusuf Abdioğlu, Yunus Emre Çift, Sheldon Bateau, Berk Taşkın, Guy Yameogo, Soner Gönül, Mücahid Albayrak, Melih Altıkulaç, Ali Ülgen, Talha Ulvan.

Orta saha: Ismael Diomande, Hasan Kılıç, Celil Yüksel, Vukan Savicevic, Cihan Kahraman, Semih Altıkulaç, Fernando Boldrin, Amir Emin Arlı, Moryke Fofana, Eraldo Çinari, Furkan Fehmi Güneş, Ensar Arslan, Şener Kaya, Arvydas Novikovas, Melih Okutan, Yusuf Ensar Poyrazlı.

Forvet: Polat Yaldır, Gaetan Laura, Tomane Mendes, Ahmet Sagat, Ali Kılıç ve Elhadj Bah.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.