Okan Bayülgen: Z nesli özgürlükten bahsediyor fakat itaate hazır

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 12. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılan Okan Bayülgen, Z jenerasyonuna tenkitleri ile gündeme geldi.

‘Yeni Jenerasyon ve Mizah’ söyleşisinde vatandaşlarla bir ortaya gelen Bayülgen, “Çok etkileyici bir kitap fuarı yaşıyoruz. Herkesin izlenimi çok yeterli. Yerde bile seyirci var, harikulade. Müzik söylemeye gelmişim üzere. tabirlerini kullandı.

“Elimizde telefon geri zekalı üzere dolaşıyoruz”

İHA’nın haberine nazaran; gençlerin kitap okuduklarını düşünmediğini belirten Bayülgen açıklamalarında şu tabirleri kullandı:

“Gençlerle konuştuğumuzda çok fazla kitap okumadıklarını düşünüyorum lakin sorduğumda okuduklarını söylüyorlar. Çok fazla isim biliyoruz çok fazla malumat, enformasyon var. Elimizde telefon geri zekalı üzere dolaşıyoruz. Çağımızın dünyasında kitap dinlemek de yer edindi. Kitap dinleme de üzerine düşünülmesi gereken bir şey. Kitap seslendiren biri olarak kitap dinleyen kişi ile arkadaş olmak istiyorum.”

Bayülgen’den Z nesli eleştirisi

Türkiye’de ve dünyada Z jenerasyonu araştırmaları yapıldığını söyleyen Bayülgen, “Türkiye’de Z jenerasyonu, örneğin Londra’ya kapağı atmak istiyor. Londra’ya gitmesinin sebebi Türkiye’den mutlu olmaması. Türkiye’de itaat etmek istemiyor fakat Londra ya da öbür bir yere giderse orada itaat etmeye hazır.” halinde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.