Mustafa Varank kimdir? Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank kaç yaşında, nereli?

Mustafa Varank kimdir? sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank gündemin merak edilen isimleri arasında yer alıyor. Mustafa Varank kimdir? Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank kaç çocuğu var?

MUSTAFA VARANK KİMDİR?

Mustafa Varank (1 Ocak 1976; Of, Trabzon), Türk bürokrat ve siyasetçidir. 10 Temmuz 2018’den beri Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak görev almaktadır.

Doğum tarihi: 1 Ocak 1976 Kaç yaşında: 45 yaşındaNereli: Of

1976 yılında Trabzon’da doğdu. İstanbul İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisansını ABD’de bulunan Indiana Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nde yaptı.

Ayrıca bu dönemlerde Florida State Üniversitesi’nde uzman, Indiana Üniversitesi Pervasive Teknoloji Enstitüsü’nde ise araştırmacı ve sistem yöneticisi pozisyonlarında çalıştı.

2005 yılında Başbakanlık’ta görev yapmaya başladı. Sırasıyla, 2011’de Başbakan Başdanışmanlığına, 2014’te ise Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirildi. 2016 yılında Büyükelçi unvanı aldı.

Başdanışmanlık görevi boyunca, Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız tarafından verilen diğer görevlerin yanı sıra, yüksek teknoloji, bilgisayar teknolojileri ve uygulamaları, savunma sanayi ve araştırma-geliştirme alanlarıyla özel olarak ilgilendi.

İngilizce biliyor. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Haberler.com – Gündem

Haberi Kaydet

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.