Mevzu Abdi İpekçi Spor Salonu: İmamoğlu ile Arısoy ortasında tartışma

İSKİ’nin Zeytinburnu’ndaki yeni hizmet binası İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ve Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy’un katıldığı merasimle açıldı. Merasim sonrası İmamoğlu ve Arısoy ortasında Abdi İpekçi Spor Salonu inşaatı nedeniyle tartışma çıktı.

Ömer Arısoy’un dün yapılan İBB meclisindeki konuşmasını kasteden İmamoğlu, “Senin 1 metrekare yerin olsa müsaadenin olmadan bina yapılabilir mi? O vakit ben senin tüm tabelalarını söküyorum desem kıyamet koparırsın” dedi. 

Ömer Arısoy ise Eylül 2020’de projenin İBB’ye gönderildiğini belirterek 1,5 yıl neden yanıt alamadığını sordu. İmamoğlu da bakanlığı ve basketbol federasyonuna davette bulunduğunu lakin projenin anlatılmadığını söyledi. 

İmamoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Hidayet Türkoğlu’na bahisle ilgili randevu verdiğini lisana getirdi. Türkoğlu’nun projeyi gelip anlatmadığını söyleyerek kendisine dönüş yapmadığını söz etti.

Arısoy’un itiraz etmesi üzerine İmamoğlu’nun “İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri konuşuyor bir dinleyin” dediği duyuldu.

“SEN AKP’LİSİN DİYE SENİNLE KONUŞMUŞLAR”

Arısoy’un bunları konuşmanın yerinin kameralar önü olmadığını belirterek, “Bunun tahlilini yeşil alana dokunulduğu gerekçesiyle milyon ceza yazmak değildir” demesi üzerine İmamoğlu, bakanlık ve basketbol federasyonundan yanıt alamadığını vurgulayarak “Gerekçesi yeşil alan değil. Haddinden fazla ticari alan münasebeti var” dedi.

“Mülk sahibi devlettir. Devletin bir modülü büyükşehirdir, gelip konuşacaklar ” diyen İmamoğlu, “Sen AKP’lisin diye seninle konuşmuşlar” dedi. Arısoy da, “Ruhsatı ben verdim, paydaştır. Bu tutumunuzu gerçek bulmuyorum. İSKİ’nin açılışından bunu konuşuyoruz. Keşke gelmeseydim” diye konuştu. Ömer Arısoy bir buçuk yıldır yanıt alamadığını belirterek, “Böyle ayak üstü olmaz. Samimi değil bu. Medyanın önünde bir ilçe lideri ile bir büyükşehir belediye liderinin müzakere etmesi yanlışsız değil. Benim devlet terbiyem bu değil” dedi. İmamoğlu’nun kendisini suçladığını belirtmesi üzerine Arısoy yaptığı konuşmasında İmamoğlu’nun isminin geçmediğini belirterek “Bu haliniz iş görme hali değil. Ben buraya İSKİ’nin binasının açılışına geldim keşke üstte konuşsaydınız, teessüf ediyorum” diyerek binadan ayrıldı. 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.