MetroPOLL’ün liderler anketine Mansur Yavaş damgası! Yüzde 55’le zirvede yer aldı

MetroPOLL Araştırma’nın Kurucusu ve Yöneticisi Özer Sencar, sosyal medya hesabından Eylül ayında liderlerin popülaritesi isimli anketin sonuçlarını açıkladı.

İSTANBUL VE ANKARA BELEDİYE BAŞKANLARI İLK İKİ SIRADA

Metropoll tarafından yapılan araştırmada siyasiler içerisinde beğeni düzeyi en yüksek çıkan isim yüzde 55.5 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş oldu. Mansur Yavaş’ı yüzde 47’i İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu izledi.

AKŞENER 3. SIRAYA YÜKSELDİ

Aynı şirketin Ağustos 2021 araştırmasında 4. sırada yer alan İYİ Parti lideri Meral Akşener, 43,5 ile 3. sıraya yükseldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın beğeni düzeyi ise yüzde 40.8 oldu. Erdoğan’ı yüzde 33,3 ile MHP lideri Devlet Bahçeli, yüzde 31,4 ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu oldu. DEVA Partisi lideri Ali Babacan’ın beğeni düzeyi yüzde 23.6, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun beğeni düzeyi ise yüzde 18.7 oldu.

MetroPOLL'ün liderler anketine Mansur Yavaş damgası! Yüzde 55'le zirvede yer aldı

HER SİYASİ İÇİN AYRI AYRI SORULDU

Sencar ayrıca araştırmaya ”Beğeni seviyesini belirlenirken her bir siyasi aktör için ayrı ayrı “………. ‘yi ne derece beğeniyorsunuz” diye sorulmaktadır” notunu da düştü.

MetroPOLL'ün liderler anketine Mansur Yavaş damgası! Yüzde 55'le zirvede yer aldı

Sıralama şu şekilde oldu:

Mansur Yavaş: Yüzde 55.5Ekrem İmamoğlu: Yüzde 47Meral Akşener: Yüzde 43.5Recep Tayyip Erdoğan: Yüzde 40.8Devlet Bahçeli: Yüzde 33.3Kemal Kılıçdaroğlu: Yüzde 31.4Özgür Özel: Yüzde 29.6Muharrem İnce: Yüzde 26.9Tunç Soyer: Yüzde 26.7Ali Babacan: Yüzde 23.3Selahattin Demirtaş: Yüzde 20.8Özlem Çerçioğlu: Yüzde 20.1Temel Karamollaoğlu: Yüzde 18.7

Haberler.com – Son Dakika Haberleri Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özdemir Bayraktar'a rahmet diledi Açıklaması

Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özdemir Bayraktar’a rahmet diledi Açıklaması

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sert tepkisine rağmen bürokratlara yönelik çağrısını yineledi

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sert tepkisine rağmen bürokratlara yönelik çağrısını yineledi

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdımRelated Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.