Merakla beklenen telefonun özellikleri ve çıkış tarihi belli oldu!

Katlanabilir telefon pazarındaki rekabet tüm hızıyla devam ediyor. Katlanabilir telefon alanında liderlik koltuğunda oturan Samsung, bugün Türkiye saatiyle 16.00’da düzenleyeceği Galaxy Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold 4 ve Flip 4 modellerini kullanıcıların beğenisine sunacak.

Xiaomi de uzunca bir süredir MIX FOLD 2 üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce bazı teknik detayları belli olan katlanabilir telefonun tasarımı, çıkış tarihi ve geri kalan özellikleri belli oldu.

Xiaomi MIX FOLD 2 neler getirecek?

Xiaomi, 2021’de katlanabilir telefon pazarına Xiaomi MIX FOLD ile giriş yaptı. Şirket, henüz bu alanda yeni olmasına rağmen önemli satış başarılarına imza atarken, cihazın halefiyle ilgili uzunca bir sessiz kaldı. Ancak biliyoruz ki MIX FOLD 2, bugün tanıtılacak Galaxy Z Fold 4 modeline doğrudan rakip olacak. Hatta iki cihazın çıkış tarihleri de birbirine yakın olacak. Zira MIX FOLD 2, 11 Ağustos’ta görücüye çıkıyor.

Katlanabilir telefonun tanıtım posteri paylaşıldı. Bu sayede ön olmasa da arka panel tasarımı büyük ölçüde belli oldu. Buna göre cihaz, selefinden farklı bir arka panelle gelecek. Zira bizleri burada Leica imzalı üçlü ve yatay bir kamera kurulumu karşılıyor.

Özellikleri neler olacak?

Katlanabilir telefon, an itibariyle mobil sektördeki en güçlü işlemcilerden olan Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1’den güç alacak. 4 nm fabrikasyon süreciyle üretilen yonga seti; bir 3.2 GHz ARM Cortex-X2 (Kryo), üç 2.8 GHz ARM Cortex-A710 ve dört 2.0 GHz ARM Cortex-A510 çekirdeklerine ek olarak Adreno grafik birimine ev sahipliği yapıyor.

Cihazda Full HD+ 120 Hz yenileme hızı sunan 6.56 inç Samsung E5 AMOLED kapak ekranı ve 8.02 inç 2.5K 120 Hz UTG (Ultra-Thin Glass) OLED Eco2 ana ekran mevcut.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.