Medipol Başakşehir’de Mesut Özil ile 1+1 yıllık kontrat imzalandı

Fenerbahçe ile mukavelesini karşılıklı anlaşarak fesheden dünyaca ünlü yıldız Mesut Özil’in yeni adresi Başakşehir oldu. Başakşehir’in yeni transferi Mesut Özil için bugün Fatih Terim Stadı’nda, Lider Göksel Gümüşdağ’ın da iştirakiyle imza merasimi düzenlendi.

Başakşehir, Fenerbahçe ile yollarını ayıran tecrübeli futbolcu Mesut Özil’i 1+1 yıllığına takımına kattı.

Sözlerine çok memnun ve heyecanlı olduğunu belirterek başlayan Özil, “Burada olduğum için çok memnunum. Aile ortamı var, yalnızca futbola odaklı. Benim maksadım de yalnızca futbol oynamak, keyifli olmak, huzurlu yaşamak. Yanlışsız adreste olduğumu düşünüyorum. Güzel ki gelmişim. Elimden geleni yapacağım” halinde konuştu.

Fenerbahçe’nin her vakit kalbinde yer alacağını belirten tecrübeli oyuncu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Bir Fenerbahçeli olarak, Fenerbahçe her vakit kalbimde olacak. Futbolda bazen bunlar olabiliyor. Başakşehir’e memnun olmaya geldim, orada bu bahtı bulamadım. Emre hocayı bayağıdır tanıyorum. Bana niyetlerini anlattı. Çok hoşuma gitti, o yüzden Başakşehir’i tercih ettim. En büyük hayalim Fenerbahçe’de oynamaktı. Artık maksadım yalnızca huzurlu biçimde Başakşehir’de futbol oynamak. Keyif alacağımı düşünüyorum. Bir Fenerbahçeli olarak, Fenerbahçe haricinde bir kulübe gidebilirdim. O da Başakşehir’di.”

“10 NUMARALI FORMAYI GİYECEĞİM”

“Transfer süreci süratli gelişti. Fenerbahçe’yle de anlaştık. Fenerbahçe her vakit kalbimde olacak. Berkay (Özcan) kardeşimle de konuştuk, anlayış gösterdi. Zati evvelden de tanıyordum, abi-kardeş üzereydik ve bana 10 numarayı verdi.”

“Antrenmanlara başladım. Her şey yeterli gidiyor. En kısa vakitte grupla birlikte çalışmalara başlamak istiyorum. Bu işi severek yaptığım için zorlanacağımı düşünmüyorum.”

“ÜCRET KONUSUNDA BÜYÜK FEDAKARLIK YAPTI”

Medipol Başakşehir Lideri Göksel Gümüşdağ ise şu halde konuştu:

“Mesut’un sahip olduğu mesleğe, Türk futbol tarihinde sahip olan bir oyuncu yok. Mesut’u, idmanda Başakşehir formasıyla gördüğüm vakit çok keyifli oldum. 2018 yılında verdiğim röportajda kendisiyle yolumuzun kesişeceğini söylemiştim ve bir hayal gerçek oldu. Mesut’un mesleğini, yeteneğini konuşmaya gerek yok. Ben 2 yıllık kontrat önerdim lakin kendisi 1 yıl yapalım, seneye tekrar kıymetlendiririz dedi. Buna da hürmet duyduk. Mesut’la 1 yıllık kontrat imzaladık. Kendisi ne kadar kalmak isterse kalacak. Fiyat konusunda da büyük fedakarlık yaptı.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.