MEB 5 bin 872 personel alımı ne zaman, başvuru şartları belli oldu mu? MEB aşçı ve yardımcı destek personeli alacak!

Milli Eğitim Bakanlığı aşçı ve yarımcı destek personeli alımı yapacak. Konuya ilişkin açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Erdoğan “Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı pansiyonlarda kalan öğrencilerimizin daha iyi hizmet alabilmeleri için personel sayısını artırma kararı aldık. Pansiyonlarımıza 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli alınacaktır. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

MEB PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN, BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU MU?

MEB bünyesinde istihdam edilecek aşı ve yardımcı destek personeli ile ilgili tüm detayların yayınlanacak olan alım ilanında paylaşılması bekleniyor. Aynı şekilde adaylardan istenen başvuru şartları da bu ilanda yerini alacak.

Alımın hangi tarihte gerçekleştirileceği henüz belli olmasa da okulların açılmasına kısa bir süre kalması nedeniyle ilanın yakın zamanda yayınlanması ve alımların da yeni eğitim öğretim dönemine kadar yapılması bekleniyor.

Konuya ilişkin MEB, İŞKUR ve Kamu Personeli Alım İlanları açıklamalar takip edilebilir. Resmi açıklama gelmesi durumunda haberimizde yerini alacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.