Kılıçdaroğlu: İstanbul’u demokrat birinin yönetmesini hazmedemiyorsunuz

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Çalışmalarımızın engellenmeye çalışıldığının farkındayız. İstanbul üzere bir kent toplumsal demokrat olmayan bir lider tarafından yönetilmediği için hazmedilemediğinin farkındayız” diye konuştu.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ahmet İsvan Halk Ekmek Fabrikası Açılış Töreni’nde konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

*Bizim kültürümüzde ekmek, nimettir. Bunu her vatandaşın çarçabuk satın alabilmesi gerekir. Bunu yapacağız. Her konutta huzurun, rahmetin, sevginin, hürmetin olduğu bir toplum yapacağız.

*Sevgiyle, müsamahayla, kinden, intikam hissinden uzak bir halde yapacağız. Ayrıştık, arbede eden bir toplum olduk biliyoruz. Lakin sayın liderin dediği üzere umutluyuz. Ve bu umudu tüm ülkeye ekeceğiz.

*CHP’li belediyeler tarihte birinci neleri başardılar diye arkadaşımdan istedim, tablo çıkardı. Birinci ekmek fabrikasını CHP’li belediye yapmış. Ekmeğin kutsiyetini demek ki birinci bilen CHP olmuş.

*Metrolar… Birinci temeli atan, birinci gayret eden kaynağı sağlayan CHP’li belediyeler. Birinci tercihli yol sayın Kotil tarafından yapıldı.

*Sözen’in fakirlere yönelik başlattığı yardım çalışmalarını yıllar sonra İstanbul’un seçtiği genç lider devam ettirdi.

*Ama biz fakirlere yapılan çalışmaları “sağ elin verdiğini sol el görmeyecek” düsturuyla yaptığımız için laf ettiler. Hani “süt dağıtacaktınız” dediler. Onlar diyor ki “İlla yoksulları dizeceksin, gösterisini yapacaksın” Ondan anlamıyorlar.

“HER YERDE, HERKESE ADALET GETİRECEĞİZ”

*Efendim ülkede en kıymetli şey adalettir. Gazeteci içerdeyse, uyuşturucu baronları dışarıdaysa adalet yoktur.

*Her yerde, herkese, kurda, kuşa adaleti getireceğiz. Millet İttifakı olarak bu ülkeyi ayağa kaldıracağız, yine birlik olacağız.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.