İtalyan teknik yönetici Carlo Ancelotti, Liverpool finalini ‘özel ve bir öç alma’ maçı olarak kıymetlendirdi

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 28 Mayıs’ta Paris’te İngiltere’nin Liverpool ekibine karşı final oynayacak İspanya’nın Real Madrid grubunun teknik yöneticisi Carlo Ancelotti, bu maçın kendisi için “özel ve bir öç alma” manası taşıdığını söyledi.

“BU BİR ÖÇ ALMA”

Real Madrid, Liverpool maçı öncesinde Madrid’deki spor tesislerinde basın günü düzenledi.

Teknik yönetici Ancelotti, “Liverpool çok hürmet duyduğum ve futbol kültürünü sevdiğim bir kulüp. Gerek futbolcu gerek teknik yönetici olarak çok kere karşı karşıya geldim. 1984’te (Roma’da oynarken) ben sakattım ve Roma’daki finali kaybettik. Bir trajediydi. 2005’te (Milan’da teknik direktörken) İstanbul’daki finalde bir trajedi daha yaşadım. 2007’de (Milan’da teknik direktörken) öcümü aldım ve artık bir sefer daha karşı karşıyayız” diye konuştu.

“Özel bir maça çıkacağını” vurgulayan İtalyan teknik yönetici, şahsî motivasyonunun yanı sıra Milanlı arkadaşlarının ‘Bizim 7 şampiyonluğumuz var, Liverpool’un 6. Bu maçı kaybedemezsin‘ diyerek kendisinden istekte bulunduğunu gülümseyerek anlattı.

Liverpool’un forveti Mohamed Salah’ın Real Madrid maçını “bir öç alma” olarak değerlendirmesinin kendileri için ekstra bir motivasyon olabileceğini kaydeden Ancelotti, “Salah çok hürmet duyduğum bir futbolcu. Onun açısından bakıldığında bir öç alma olabilir lakin bizim açımızdan da birebir şey. 1981’de Paris’te oynanan finalde Real Madrid, Liverpool’a 1-0 yenilmişti. Şimdiki maç Real Madridliler için de bir öç alma” tabirlerini kullandı.

Paris Saint Germain, Chelsea ve Manchester City’yi eleyerek finale ismini yazdıran Real Madrid’in bu maçlarda bilhassa son dakikalarda attığı gollerle galibiyete ulaşmasının şu anda değeri olmadığını lisana getiren Ancelotti, kelamlarına şöyle devam etti:

Şayet bu kupayı kazanmaya layıksak bu, finalde yapacaklarımızdan olacaktır, evvelki maçlardan değil. Bu vakte kadar alanda çok istisnai bir kalitemiz olmadı lakin hiçbir kadro motivasyon ve sonuna kadar çabayı bırakmama vaadinde bize karşı kazanamadı. Kazanmak için yalnızca bu kâfi değildir lakin bu mantaliteyi finalde de korumak lazım.”

“5 PENALTI ATMAK İSTEYEN VAR”

Ancelotti, Liverpool ile eşit koşullara sahip olduklarını söyleyerek, “Real Madrid’de tüm futbolcular düzgün durumda ve final için çok heyecanlı. Motivasyon çok yüksek. Marcelo’nun küçük bir sorunu var ancak düzgün olacak. Futbol dünyasının en büyük maçı. Son 8 yılda 5. defa final oynayan bir kulübüz. Tüm Madridliler ekibiyle gurur duyuyor. Güzel hazırlanıp bunun keyfini çıkarmak istiyoruz. Artık rahatız ve hoş bir ortam var. Maç günü yaklaştıkça kaygılar de artacaktır lakin bu olağan” değerlendirmesini yaptı.

Real Madrid Teknik Yöneticisi, finalde her mümkünlüğü düşünerek penaltılara da hazırlandıklarını, futbolcuları motive etmek için bir liste oluşturduklarını belirterek, “O denli finaller yaşadım ki 5 penaltı birden atmak isteyen futbolcu da vardı, kulübenin gerisine saklanan da” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.