Erdoğan, Akşener’i amaç aldı: Bu millet haddini bildirecektir, bu akşam buradan birinci sinyali veriyorum

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Erdoğan, ÂLÂ Parti başkanı Meral Akşener’i gaye alarak, “Meral hanım, sen kim Sultan Abdülhamit’e saygısızlık kim? Bu millet ecdadına hakaret edenlere haddini bildirecektir. Bu akşam buradan birinci sinyali veriyorum” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, AKP Gençlik kolları tarafından Adana’da düzenlenen ve 81 vilayetten yüzlerce araçla getirilenlerle dolan Yeni Adana Stadyumundaki Gençlik Şöleni’ne katıldı. Erdoğan, stadın içine girmeden evvel stadın dışında bekleyen kalabalığa hitap etti. Erdoğa, “Bizim siyasetimizde tahrik, gençleri sokağa dökmek yok” dedi.

Konuşmasına “Gelin canlar bir olalım, sevelim sevilelim” diye başlayan Erdoğan, şunları söyledi:

*Gençlerimizin ortasına nifak sokulmasına istek göstermeyeceğiz. Ezeli ve ebedi kardeşliğimize halel getirmeyeceğiz. Bizi ayırmaya çalışanlara meydanı asla terketmeyeceğiz. Bu vatanı arbededen medet umanlara bırakmayacağız.

*Bizim siyasetimizde tahrik, gençleri sokağa dökmek yoktur. Milleti düşmanlaştırmak, kutuplaştırmak yoktur. Biz nefreti öfkeyi hasımlığı körükleyen değil sevgiyi müsamahayı kardeşliği kucaklaşmayı öne çıkaran bir geleneğin mensuplarıyız.

“15 TEMMUZ’DAKİ ÜZERE GÖĞSÜMÜZÜ TANKLARA SİPER EDERİZ”

*Bugün buraya yalnızca kucaklaşmaya değil raf ömrü tükenmiş milleti bölmeye çalışan siyaset simsarlarına karşılık vermek için de geldim. Türkiye’yi kimsenin bölemeyeceğini haykırmaya geldim.  Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık.

*Emperyalistlere teslim etmeyeceğiz, gerekirse 15 Temmuz gecesi üzere göğsümüzü tanklara, silahlara siper edeceğiz lakin istiklalimize leke sürdürmeyeceğiz. Her bir evladımızı bağrımıza basacak koruyacak ve kollayacağız. 2023’e giden kritik süreçte de 85 milyonun tamamını kardeşimiz bileceğiz.

*Türkiye olarak her alanda başkan, öncü ve önder olabilmemiz için bu kardeşlik ikliminin korunmasına gereksinim var. Ülkemizi Cumhuriyetimizin 100. yılında tüm dünyanın gıptayla baktığı yer haline getirebilmek için sizlere muhtaçlığımız var.

ERDOĞAN’A RAP MÜZİK BESTELENDİ

Yeni Adana Stadyumundaki Gençlik Şöleni, İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra , ortalarında çeşitli olaylarda şehit düşen AKP üyelerinin de fotoğraflarının bulunduğu afişin tribünlerde açılmasıyla başladı. Bu sırada 33 bin 543 kişilik Yeni Adana Stadyumunda ses ve ışık oyunlarıyla görsel şölen gerçekleştirildi. Görsel şölene, Erdoğan için özel olarak bestelenen rap müzik eşlik etti.

“YÜREĞİNİZ YETİYORSA BUYURUN GELİN!”

Erdoğan’dan evvel kürsüye çıkan AKP Gençlik Kolları Lideri Eyüp Kadri İnan, 17/25 Aralık ve 15 Temmuz’a değindikten sonra, Cumhurbaşkanın önünde siper olacaklarını belirterek “Yüreğiniz yetiyorsa buyurun gelin karşınıza çıkacak birinci gençlik Ak Gençlik’tir. “ dedi.

MERAL AKŞENER’İ AMAÇ ALDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, Sultan Abdülhamit hakkındaki kelamları nedeniyle ÂLÂ Parti başkanı Meral Akşener’i eleştirdi. Erdoğan, şöyle konuştu:

“Meral hanım, sen kim Sultan Abdülhamit’e saygısızlık kim? Ve o altılı masada olanlardan isim vermeyeceğim üç tanesi var ki bunlar Sultan Abdülhamit’e bugüne kadar laf söyletmemişlerdi artık ne oldu bunlara da sus pus oldular, ne oldu bunlara da Sultan Abdülhamit’e laf atanlara haddini bildiremediler. Bu millet ecdadına hakaret edenlere haddini bildirecektir. Bu akşam buradan birinci sinyali veriyorum.”

“BİZ 70 YIL SONRASININ TÜRKİYE’SİNİ KONUŞUYORUZ”

“Karşımda Teknofest gençliğini görüyorum” diyerek konuşmasına devam eden Erdoğan, şunları söyledi;

*Sizlerle 2023 seçimlerine yürüyoruz. Zeka, azim, iman sizde. Biz bu maksatları belirlerken eldeki imkanları değil karşımdaki gençlere güveniyorduk. 2023 amaçlarımızın arifesine geldik.

*Türkiye gelecek asra uzayda kelam sahibi ülkelerden olacaktır. Biz 50 yıl, 70 yıl sonrasının Türkiye’sini konuşuyoruz. Bizim gençliğimiz Ayasofya’ ibadete açılsın, başörtüsüne özgürlük sloganlarıyla geçti.

*Şimdi Ayasoyfa ibadete açık mı açık, başörtüsüne özgürlük geldi mi geldi. 30 yaş huduttu evvel 25 yaşa sonra 18 yaşa indirdik. 18 yaş Türkiye’de seçme ve seçilme yaşıdır. Artık sizlerin parlamentoya girme hakkı var bunu biz sağladık.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.