Erdoğan A Takımı’nı topluyor! Masada sıcak başlıklar var

Orman yangınları, seller, koronavirüs salgını, Afganistan’daki son durum, yeni anayasa, siyasi partiler ve sosyal medya yasa çalışmaları… Ankara’da siyasetin gündeminde bu sıcak başlıklar var.

VİRÜS TEDBİRLERİ, YANGINLAR, SEL VE AFGANİSTAN

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Erdoğan partisinin MKYK üyeleriyle yaklaşık 1 buçuk ay aranın ardından bir araya gelecek. Toplantının gündeminde orman yangınları, Batı Karadeniz’i vuran sel felaketi ve Afganistan’daki gelişmeler olacak.

ANAYASA ÇALIŞMALARINDA GELİNEN NOKTA ELE ALINACAK

Ayrıca AK Parti’nin üzerinde çalıştığı yeni anayasa çalışmalarında sona yaklaşıldı. Yürütülen çalışmalarda gelinen nokta o toplantıda ele alınacak. Ayrıca yaklaşan yeni yasama yılında Meclis’in çalışma takvimi de o toplantının gündeminde olacak.

SEÇİM KANUNU VE SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİ MASADA

1 Ekim’de başlayacak yasama çalışmalarında seçim ve siyasi partiler kanunları ile sosyal medyada dezenformasyonun önüne geçmesi öngörülen kanunun öne çıkması bekleniyor.

CHP MYK ÇARŞAMBA GÜNÜ TOPLANIYOR

Ve CHP cephesi… CHP MYK toplantısı da Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleşecek. Toplantıda sel ve yangın bölgelerinde incelemelerde bulunan milletvekilleri ve genel başkan yardımcılarının son duruma ilişkin bilgi vermesi, belediye başkanlarının yürüttüğü çalışmalara dair sunum yapılması bekleniyor. Afganistan’daki süreç de CHP’de değerlendirilecek başlıklardan olacak.

“KILIÇDAROĞLU CUMHURBAŞKANI OLACAK” SÖZLERİ GÜNDEMDE

Ve “Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı kim olacak? sorusu… Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’dan gelen “Cumhurbaşkanı olacak kişi ittifakın lideri Kemal Kılıçdaroğlu”dur sözleriyle Kılıçdaroğlu’nun adaylığına dair bir kez daha gelen açıklama da ve ardına yaşanan tartışma MYK toplantısında değerlendirilecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.