Edirne’de yabancı plakalı otobüsün alt kısmından 2 göçmen çıktı

Edirne’de Bosna Hersek plakalı cins otobüsünün art kısmında motor ile dingil ortasına saklanan, sıcaktan bedenlerinin bir kısmı yanan 1’i bayan 2 kaçak göçmen yardım çığlığı atarak kurtuldu.

Olay, Kıyık Caddesi’nde meydana geldi. Bosna Hersek’ten İstanbul ve Edirne’ye turist taşıyan otobüs, dönüş yolunda Edirne’ye geldiğinde durdu. Burada tarihi yerleri gezen turistler, Selimiye Mescidi önünde ülkelerine dönmek için otobüse bindi ve araç kentten çıkış için hareket etti. Kısa mühlet sonra otobüs Kıyık Caddesi’ne geldiği sırada, otobüsün altından çığlık sesleri geldi. Yolcuların sesleri duymasının akabinde uyarılan sürücü otobüsü durdurdu.

Otobüsün sürücüsü yaptığı denetimde, motor ve dingil ortasına saklanmış 2 kaçak göçmeni fark etti, hemen polisi ve sıhhat takımlarını aradı. Olay yerine gelen sıhhat grupları ve etraftakiler yaralı bayan ve başka erkek göçmeni sıkıştıkları yerden çıkardı.

Göçmenlerin, bulundukları yerdeki sıcaktan bedenlerinde yanıklar oluştuğu görüldü. Kaçak göçmenler sıhhat takımlarının birinci müdahalesinin akabinde tedavileri için Edirne Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Olayla ilgili otobüs şoförü polis tarafından sözü için gözaltına alındı.

Görgü şahitlerinden Tamer Mandacı, “Buraya otobüs park etti. Sürücü tekrar hareket edince otobüsün altından tekrar sesler geldi. Bunun üzerine otobüs tekrar hareket etti, biz de sesleri duyunca ‘hop hop’ diye seslendik ve otobüs durdu. Otobüsün altından 1 bayan 1 erkek göçmen çıktı. Çok şaşırdık”dedi.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.