Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban’ı resmi törenle karşıladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban’ı resmi törenle karşıladı

ANKARA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye‘ye resmi ziyarette bulunan Macaristan Başbakanı Viktor Orban‘ı Resmi Karşılama resmi törenle karşıladı.

Konuk Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın içinde bulunduğu makam aracını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin önündeki caddede karşılayan süvariler, Laurenço’ya protokol kapısına kadar eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Orban’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin ana giriş kapısında karşıladı. Erdoğan ve Orban’ın tören alanındaki yerlerini almalarının ardından, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülkenin milli marşları çalındı.

Orban, Muhafız Alayı Tören Kıtası’nı ‘Merhaba Asker’ diyerek selamladı. Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı.

Heyetlerini birbirine takdim eden Erdoğan ve Orban, merdivenlerde Türkiye ve Macaristan bayrakları önünde gazetecilere poz verdi.

Baş başa görüşmeye geçen Erdoğan ve Orbani heyetler arası gerçekleştirecekleri görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Törene; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet M. Kasapoğlu katıldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban'ı resmi törenle karşıladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban'ı resmi törenle karşıladıCumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban'ı resmi törenle karşıladıCumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban'ı resmi törenle karşıladıCumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban'ı resmi törenle karşıladıCumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban'ı resmi törenle karşıladı

İhlas Haber Ajansı / Hülya Keklik – Son Dakika Haberleri

Haberi KaydetRelated Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.