Cenk Özkaçar Beşiktaş’ın gündeminde

Geçtiğimiz sene Altay’da gösterdiği performansla Avrupa’nın kıymetli kulüplerinin dikkatini çeken 19 yaşındaki Cenk Özkaçar, mesleğini Ligue 1’de sürdürme kararı almıştı.

Bonservisi Lyon’da bulunan ve geçen dönemi Belçika takımı Oh Leuven’de kiralık geçiren 21 yaşındaki stoper için Fransız takımına satın alma opsiyonlu kiralama teklifi yapılacağı öğrenildi.

Fanatik’in haberine nazaran; Rıdvan Yılmaz’ın, Rangers’a transferi sonrasında planlar değişti. Piyasada stoper havuzundaki yerli kalitesi sol beke oranla daha geniş olduğundan siyah-beyazlılar stoperde amacı Türkler’e çevirdi. Bu mevzuda Kaan Ayhan ve Mert Çetin’in akabinde gündeme gelen bir başka isim Lyon forması giyen Cenk Özkaçar oldu.

3’lü sistemde isteniyor

21 yaşındaki stoperin listede bu kadar öne çıkmasının en büyük sebebi ise geçen dönem kiralandığı Belçika grubu Oh Leuven’de üçlü savunmada sık sık yer alması…

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Valerien Ismael’in de 3’lü oyun sistemi ana planı olduğu için Fransız hoca bu dizilişte daha evvel forma giymiş ve bu sistemi ezberlemiş bir ismi takımına katmak istiyor. Bu manada da Cenk Özkaçar Beşiktaş’ın gündemindeki isim.

Beşiktaş, ulusal ekip havuzunda da yer alan genç stoper için satın alma opsiyonlu birlikte kiralamak istiyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.