Buse Naz Çakıroğlu dünya şampiyonu

Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri’nde düzenlenen şampiyonanın 11. ve son gününde olimpiyat ikincisi ulusal boksör Buse Naz Çakıroğlu, 50 kiloda final maçına çıktı.

Birinci cinste Moğol Mungunsaran Balsan’ı, ikinci çeşitte Cezayirli Roumaysa Boualam’ı, çeyrek finalde Aira Cordero Villegas’ı, yarı finalde de İspanyol Fernandez’i eleyen olimpiyat ikincisi ulusal boksör, finalde Kolombiyalı Ingrit Lorena Valencia Victoria ile karşılaştı.

Karşılaşmaya güzel başlayan ve maçın denetimini elinde bulunduran Buse Naz, birinci raundu 5-0 aldı. Denetimli performansını sürdüren ulusal boksör ikinci raundu da 4-1 üstün tamamladı. Son raundu da 4-1 alan ay-yıldızlı atlet, maçı 5-0 kazanarak dünya şampiyonluğuna ulaştı.

Buse Naz, şampiyonluğunun akabinde duygusal anlar yaşayarak gözyaşlarına hakim olamadı. Ulusal boksör, tribünleri dolaşmasının akabinde sevincini Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile paylaştı.

Buse Naz Çakıroğlu, 48 kiloda altın madalya alan Ayşe Çağırır’ın akabinde Türkiye’ye bu tertipteki 2. şampiyonluğunu getirdi.

50 kiloda bronz madalyalar Özbek Aziza Yokubova ile İspanyol Laura Fuertes Fernandez’e gitti.

Bakan Kasapoğlu, ulusalların yanında

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, müsabakayı salonda izledi.

Maçlardan evvel Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri’ne gelen Bakan Kasapoğlu, daha evvelki günlerde gayretlerini tamamlayan ulusal boksörler ile teknik takımı tebrik etti.

Bakan Kasapoğlu’nun yanında 48 kiloda altın madalya alan Ayşe Çağırır oturdu. Kasapoğlu’na Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Sevinç Gündoğan ile Türkiye Boks Federasyonu Lideri Eyüp Gözgeç de eşlik etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.