Bülent Uslu: Beşiktaş taraftarıyla algıları gerçeğe dönüştürdük

Beşiktaş kongre üyesi ve spor yorumcusu olan Bülent Uslu, ‘Gökçe Futbolist’ mecmuasının 3. sayısına röportaj verdi.

Beşiktaş ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Uslu, son periyotlarda Beşiktaş taraftarının toplumsal medyada önemli bir artış sağladığına değindi.

Röportajda şu sözler kullanıldı:

“-Bülent Beyefendi, Beşiktaş idaresinde olmasanız da Beşiktaş’lıların sesi olma noktasında yöneticilerden daha fazla taraftarın gözdesi olmayı nasıl başardınız?

– Toplumsal Medyanın gücünü keşfettikten sonra insanların bu mecralardan nasıl algı bombardımanına uğratıldığını anladıktan sonra, Beşiktaş’lılara doğruları aktarmak ismine toplumsal medyayı daha faal kullanmaya karar verdim.

– Besiktaş taraftarını bir çok bahiste kenetlediğinizi ben yakınen biliyorum. Bunlara örnekler verebilir misiniz?


“Birçok hususta Beşiktaş taraftarı ile birlikte algıları gerçeğe dönüştürdük”

– Birçok hususta Beşiktaş taraftarı ile birlikte algıları gerçeğe dönüştürdük. Lakin Ersin Sistem’in Beşiktaşlılardan özür dilemesi, Nazlican Yurt’un Sergen Hocamıza “X Hoca” tabirinden sonra özür dilemek zorunda kalması ve en akılda kalan PAOK macinin şifresiz kanaldan verilmesi için oluşturduğumuz toplumsal medya rüzgârı sayesinde maçın açık kanaldan verilmesi mevzularını örnek olarak gösterebilirim.

-Galatasaray ve Fenerbahçe’nin daha evvel gerek medyada gerek toplumsal medyada daha fazla konuşulduğunu ve ilgi gördügünü biliyorduk. Fakat Fikret Orman ve Senol Güneş devri sampiyonlukları ile bilhassa sizin oluşturduğunuz sinerji ile artik Besiktaş da en az rakipleri kadar konuşuluyor bana nazaran. Sizce hala geride misiniz ? Yoksa bu kâfi mi?


“Son periyotta Beşiktaş takipçilerinde bir artış var”

– Son periyotta bir artış var Beşiktaş takipçilerinde. Lakin bu artişa karşın kadroların resmi toplumsal medya sayfalarının takip sayısında Besiktaş hala 3. sırada. O bakimdan bu artışı kâfi görmüyorum. Bu alanda Besiktaş birinci sıraya çıkarana kadar çalışmalara devam. Bakın burada yeri gelmişken bir mevzuyu da vurgulamak istiyorum. Toplumsal medyada kalıcı olabilmek için renkli paylaşımların yanında, hakkın ve haklının yanında olmak, dogrularin pesinden koşmak ve bu doğrular yazarken karsı tarafı da rencide edecek şeyler yapmadan bunu yapmak gerekiyor. Sayfalar sadece dikkat çekmek ismine küfrü çağrıştıran, hatırlatan sözlerle yorumlar yapınca içlerinin boş olduğunu anlayan kitleler tarafindan terkedildiler ve silinip gittiler. Biz ise doğruları ilgi cazip bir üslupla karşı tarafı iğneleyici ancak asla hakaret etmeden yorumlarımızı yapıyoruz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.