AK Partili vekil polisle tartıştı

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz ile trafik polisleri arasında tartışma yaşandı. Vekil ile polis arasındaki gerilim cep telefonu kamerasına yansıdı.

Mersin’in Erdemli ilçesindeki olay sosyal medyaya yansıdı. Vekil Zeynep Gül Yılmaz’a büyük tepki vardı. Olay sonrası Mersin Valiliği’nden de açıklama geldi. Valiliğin açıklamasına göre AK Partili vekilin aracı, geçiş üstünlüğüne sahip olmasına rağmen durduruldu. Ve vekil olduğu anlaşılmasına rağmen Zeynep Gül Yılmaz bekletildi. İlgili şube müdürünce sorgulamanın yanlış yapıldığı, aracın kaydının bulunduğu, bu bakımdan milletvekilinin aracının plakasının yanlış bildirildiği, ihbarın yanlış olduğu söylenmesine rağmen bekletildiği ancak mesele il emniyet müdürüne intikal ettikten sonra çözülebildiği açıklandı.

Valiliğin açıklamasına göre polis memurları yasal mevzuatın dışına çıktı. Valilik açıklamasında, “O esnada polis memurlarının yapması gereken eğer tespit edilen ihlal var ise tutanak tutup ilgili kurumuna göndermektir. Ancak ön tahkikattan anlaşılmıştır ki; görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlardır. Bunun üzerine haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır” denildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.