ABD-Çin tansiyonu kripto para piyasalarını nasıl etkileyecek?

Fed’in 75 baz puanlık faiz artırımı öncesinde 21.600 dolar civarında seyreden Bitcoin, bilhassa Fed Lideri Jerome Powell’ın faiz artırımlarında yavaşlama sinyali vermesinin akabinde yükselişe geçmişti.

Artan risk iştahıyla Bitcoin cumartesi günü 24.000 doları aşarken bu yükselişi ABD ile Çin arasında artan tansiyon frenledi.  Bitcoin bu sabah güne 23.123 dolar düzeyinde başladı. Pekala önümüzdeki süreçte ABD-Çin tansiyonu kripto para piyasalarını nasıl etkileyecek? İddialar neler? İşte karşılığı…

YENİDEN 23 BİN DOLARIN ÜZERİNE ÇIKTI

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para piyasalarında yaşanan gelişmeler ışığında yaptığı değerlendirmelerde şu tabirleri kullandı:

“Ağustos ayı boyunca merkez bankası toplantılarının olmaması ile para siyasetleri tarafından rahatlama yaşayacağız diye çıktığımız yolda bir orta 290 bin kişinin Pelosi’nin uçağını havadan canlı yayınla izlerken kendimizi bulduk.

Kripto paralar bu haberden olumsuz etkilenirken, Pelosi’nin başlayan Tayvan ziyaretinde Çin ile olan gerginliğinin artmamasıyla Bitcoin tekrar 23.000$ düzeyi üzerine çıktı.

Ancak kripto paralar lokal tarafta yeni bir FUD haberi ile karşı karşıyayız. Solana ekosistemi kullanıcıları Phantom, Slope ve Trustwallet üzerinden hücuma uğradılar ve 5000’den fazla cüzdan hacklenip boşaltıldı.

YATIRIMCI İTİMADINDA KALICI ZEDE!

Durumun bu tarafta olması nedeniyle fiyatlamalar konusunda toparlanma görmemiz biraz vakit alabilir. Fed kaygıları gündemde şuan değerli kategorisinde yer almıyor fakat Solana hacklenme konusu Terra Luna olayı sonrası yatırımcıların inançlarında kalıcı zede bırakabilir.

BİTCOİN İÇİN FLAŞ TAHMİN

Bu nedenle Bitcoin 23.500$ düzeyini üst tarafa gerçek kıramadığı takdirde aşağıda yine 20.500-21.000$ aralığına kısa vadeli risklerle geri çekilme görebiliriz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.