2022 PMYO müracaat sonuçları açıklandı mı? Polis Meslek Yüksekokulları Giriş İmtihanı fiziki yeterlilik parkuru talimatları nelerdir?

25 Temmuz – 05 Ağustos 2022 tarihleri ortasında tamamlanan 2022 Yılı PMYO Giriş İmtihanı aday belirleme ön müracaatlarına 33.502 erkek, 13.609 bayan olmak üzere toplam 47.111 aday müracaatta bulundu.

Polis Akademisi‘nden yapılan açıklamaya nazaran 20.000 erkek ve 5.000 bayan aday olmak üzere toplam 25.000 aday imtihan etaplarına katılmaya hak kazandı.

2022 PMYO MÜRACAAT SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

2022 yılı PMYO öğrenci alımı için ön müracaat sonuçları açıklandı.

2022 Yılı PMYO Giriş İmtihanı Giriş İmtihanı evrelerine katılmaya hak kazanan adaylar sonuçlarını e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden öğrenebilir.

2022 YILI PMYO GİRİŞ İMTİHANI FİZİKİ YETERLİLİK PARKURU TALİMATI

Başlangıç çizgisi ile tartı taşıma etabının son dubanın bulunduğu yere kadar 29 metre uzunluğunda ve tartıların başındaki duba ile takla minderinin başındaki duba ortası 14 metre eninde, takla atma minderinin başındaki duba ile bitiriş çizgisine kadar 29 metre uzunluğunda toplam 7 istasyon ile 72 metre uzunluğundaki parkurdan oluşmaktadır. Fiziki Yeterlilik İmtihanında adayın mühletinin takibi, fiziki yeterlilik imtihanı kurulu ve imtihana katılan aday tarafından görülebilecek nitelikteki dijital fotoselli süreölçer ile yapılacaktır. Dijital fotosel aygıtının başlama ve bitiş kısmındaki fotoseller ortasındaki ara en az (3) üç metre genişlikte olacaktır.

Fiziki Yeterlilik Parkuru ölçülerek evvel etaplarda yerleştirilecek aletlerin yerleri tespit edilerek bantlar yapıştırılacaktır.

Yapılacak hareketlerle ilgili olarak;

Öncelikle adaylara kümeler halinde fiziki yeterlilik parkuru tanıtılacaktır. Adaylara parkuru tanıtım esnasında yahut imtihan esnasında oluşabilecek rastgele bir sakatlık durumunda fiziki yeterlilik imtihan komitesi sorumlu değildir. Daha sonra kurulca ismi okunan aday komiteye kimliğini vererek kendini tanıttıktan sonra parkurun başlama noktasına gelip ve kameraya yanlışsız dönüp kendisini bir kere daha tanıtarak parkura yanlışsız döner.

Aday “BAŞLA” komutu ile başlama çizgisini geçtiği anda müddeti başlayacaktır.

Parkurlar:

1- Sıçrama tahtası etabı

2- Lastik içerisinden geçme etabı

3- Tartı taşıma etabı

5- Takla atma etabı

6- Slalom koşu etabı

7- Pürüz etabı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.