14. Nesil Meteor Lake Mobil CPU Performans Testinde

Yılın ikinci yarısına girdiğimiz şu günlerde yeni Intel platformlarıyla ilgili sızıntılar artmaya başladı. Şirket zaten Computex sırasında zeka çözümleriyle desteklenen Meteor Lake işlemcilerini göstermişti.

MSI ise Computex standında yeni nesil işlemciye sahip bir dizüstü bilgisayar sergiliyor. Görünüşe göre dizüstü bilgisayar gözetimsiz bir şekilde dururken bazı kişiler yazılımlar yükleyip testler gerçekleştirmiş.

MSI Prestige 16 EVO/Studio dizüstü bilgisayar, 6 performans çekirdeği ve ikisi SoC üzerinde yer alan 10 verimlilik çekirdeğine sahip bir Meteor Lake mobil işlemci barındırıyor. Ancak bunun bir mühendislik örneği olduğunu belirtelim.

İsmi tam olarak bilinmeyen CPU, çok çekirdekli Cinebench R23 testinde 4261 puan aldı. 4261 puanlık skor maksimum 640 MHz (tüm çekirdek) civarında çalışan saatlerle %21 gibi oldukça düşük bir CPU kullanımıyla elde edildi. Computex’e katılanlar tek çekirdek performans testi yapamadı çünkü MSI yetkilileri bilgisayarda çeşitli yazılımlar kullanıldığını fark etti.

Özetlemek gerekirse, düşük hızlarda çalışan mühendislik örneği işlemci tüm koşullara rağmen iyi bir performans gösteriyor. Bu haliyle bile birkaç önceki nesil Intel mobil CPU’lar ile benzer sonuçlar veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir