100 milyon dolarlık değerlemeyle yatırım

Bu kapsamda, Hopi’nin 15 milyonu aşkın kullanıcısı herhangi bir kredi kartına sahip olmadan da taksitli alışveriş yapabilecek. Uygulama üzerinden sunulacak ‘Kredi Kartsız Taksit’ ürünü yapay zeka algoritmaları sayesinde her kullanıcıya kişisel limit atayacak.

Perakendede yeni bir dönemin kapılarını araladıklarını kaydeden Boyner Grup CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, “Bu iş birliği sayesinde, yapay zeka ile kişiye özel olarak atanan limitler çerçevesinde, kredi kartsız taksitli alışveriş yaklaşımını Türkiye’de yaygınlaştırırken, bunu da Hopi’nin 15 milyon kullanıcısından başlayarak gerçekleştireceğiz. Bu yeni ürünümüzü 2 ay içerisinde Hopi üyesi perakendecilerde, müşterilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

İkinci adım yolda

Boyner, şöyle konuştu: “Fintek alanındaki kararlığımızın ve büyüme vizyonumuzun bir göstergesi olarak, Param ile küçükten başlayıp çok kısa zamanda büyüyeceğini beklediğimiz bir ortaklığa adım attık. Anlaşmamız kapsamında Param, 100 milyon dolar değerleme üzerinden Hopi’ye yatırım yaptı.”

Fintek alanındaki atılımlarının farklı ürünlerle devam edeceğini dile getiren Boyner, “Yatırım ürünleri alanında, parçalı hisse ve değerli maden alımları ile kullanıcılarımızı tanıştıracağımız ikinci büyük adımımızı da önümüzdeki aylarda müjdelemeyi planlıyoruz” dedi.

Taksit limiti

Günümüzde finansal servislere her kesimden insanın ihtiyacı olduğunu belirten Param’ın Kurucu ve CEO’su Emin Can Yılmaz ise Hopi kullanıcılarına finansal hizmet sunabilmenin kendileri için önemli bir hedef olduğunun altını çizdi.
Hopi’nin yol haritasındaki önemli büyüme alanlarından birinin fintek olduğuna değinen Hopi CEO’su Yalın Özcan, şöyle konuştu: “Kredi kartı olmayan ya da limit sorunu yaşayan müşterilere taksitli alışveriş imkanı sunmak ve bunu alışık oldukları, yıllardır kullandıkları Hopi uygulaması üzerinden kullandırmak çok büyük kolaylık sağlayacak. Kullanıcımıza, Param’ın yapay zeka destekli altyapısı ile kredi kartsız taksit limiti atayıp kredi kullandıracağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir